Mistrz i Morze 2014

Co morze może zrobić z artystą? A co artysta może zrobić z morzem? Na pewno nie może pozostać wobec niego obojętnym. O inspiracji morzem, o emocjach, jakie w twórcach budzi żywioł mówi drugi rozdział malarskich opowieści, składający się z dzieł kilkunastu współczesnych twórców. To już druga odsłona wędrówki przez możliwości artystów, których prace chciałabym tym razem Państwu zaprezentować na wystawie „Mistrz i morze”.

Pierwsza miała miejsce w 2013 roku, tuż przed Finałem Regat Wielkich Żaglowców The Tall Ships Races 2013. Tegoroczny wernisaż wystawy niech stanie się pokłosiem ubiegłorocznych spotkań tych, których łączy pasja. W jaki sposób współcześni twórcy podchodzą do tematyki marynistycznej? Nie ma tu żadnych ograniczeń, zarówno technika jak i ujęcie tematu bywają klasyczne, a niekiedy dalekie od pejzażu morskiego – przybierają symboliczne formy, budząc pytania i skojarzenia. Artyści stojący na brzegu morza, kreują światy, do których zapraszają nas.

Prezydent Miasta Szczecin, Piotr Krzystek, został po raz drugi mecenatem honorowym wystawy. Wiele instytucji wsparło wydarzenie, które mam nadzieję, na stałe zagości w Państwa terminarzach. Za wrażliwość i pragnienie współtworzenia wraz ze mną tego wyjątkowego przedsięwzięcia – dziękuję.

Jolanta Szczepańska
Kurator wystawy
Galeria Sztuki Współczesnej ArtGalle

ArtGalle Galeria Sztuki Współczesnej

ul. Śląska 53,
70-430 Szczecin,
tel. +48 501 090 968

Godziny otwarcia:

Wtorek – piątek: 12-18
Sobota: 10-14
Niedziela i poniedziałek – nieczynne