Giorgio Mocci Parlare con i colori

Malarz, grafik zajmujący siȩ reklamą, projektant i fotograf.

Urodziłem się na północy Włoch, po studiach artystycznych zająłem siȩ reklamą, a zwłaszcza jej stroną graficzną. Przez kilka lat pracowałem na zlecenie klientów z Włoch, Niemiec i USA. Jednocześnie wykładałem fotografiȩ i grafikȩ.

Dużo podróżując zapamiȩtywałem kolory i zapachy charakterystyczne dla danego miejsca, pejzażu – od Afryki do Brazylii, od Stanów Zjednoczonych do Australii, od Chin do Irlandii, od Anglii poprzez Hiszpaniȩ, Portugaliȩ, Holandiȩ, Belgiȩ, Niemcy aż do Polski – przy czym Włochy, miejsce z którego wyjeżdżałem były zawsze stałym punktem odniesienia, porównania intensywnosci kolorów, gry swiateł i cieni.

Z pasją poszukiwałem zawsze właściwego koloru, tonacji, słuchając jak współgrają ze sobą, czȩsto instynktownie znajdując go tam, gdzie pozornie nie istnieje; koloru intensywnego, ekspresyjnego, który przybiera formȩ zatrzymanej chwili lub całego przeszłego albo przyszłego życia.

Moje prace to zawsze efekt zapamiȩtanych przeżyc, wrażeń i kolorów esencjalnych, wibrujących, syntetycznych przyswojonych w czasie podrózy i przekształconych w formȩ abstrakcyjną lub pejzaż.
Jest to zatem przekaz, który każdy może dowolnie interpretować na końcu tej podróży odkrywając te same odczucia, które ja odkrywałem w trakcie tworzenia.

Wystawia swoje prace we Włoszech, najczȩsciej w Rzymie. Jego ostatnie obrazy to przede wszystkim akryl. Obecnie zajmuje sie również computer-art i fotografią.

Żyje i pracuje w Polsce w Szczecinie.

ArtGalle Galeria Sztuki Współczesnej

ul. Śląska 53,
70-430 Szczecin,
tel. +48 501 090 968

Godziny otwarcia:

Wtorek – piątek: 12-18
Sobota: 10-14
Niedziela i poniedziałek – nieczynne