Kołysanka – rzeźba Anny Malickiej-Zamorskiej

Dzień dobry!
Przygotowuję wystawę pięknej rzeźby ceramicznej, która powstawała w dłoniach niezwykłej, sławnej i mądrej Artystki – Anny Malickiej-Zamorskiej.

Zna Ją już pół świata a w sobotę rozpoczynającą grudzień, o godzinie 18, będę miała zaszczyt przedstawić moją ulubioną Artystkę także Państwu w Szczecinie na ulicy Śląskiej 53 w Galerii ArtGalle!

Anna Malicka-Zamorska urodziła się 8 marca 1942 roku w Lubieniu Wielkim koło Lwowa. Rozpoczęła studia w 1959 roku we Wrocławskiej PWSSP na Wydziale Ceramiki. Dyplom otrzymała w 1965 roku w pracowni Ceramiki Artystycznej prof. Julii Kotarbińskiej i Krystyny Cybińskiej.

Sukces artystyczny Anny Malickiej-Zamorskiej potwierdzają liczne wystawy indywidualne m.in. we Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Sydney, Melbourn, Iowa, Sztokholmie,Dusseldorfie i Berlinie. Jej prace goszczą w zbiorach: Muzeum Narodowego we Wrocławiu,Muzeum Miejskim Wrocławia, wrocławskim Pałacu Królewskim, Muzeum Ceramiki i Szkła w Lidzbarku Warmińskim, Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Muzeum w Wałbrzychu, Muzeum Sztuki w Bytomiu, Muzeum Ceramiki w Faenzie, Muzeum Ceramiki w Kecskemet, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nashville, Taipei Fine Arts Museum w Tajwanie, Dziale Współczesnej Ceramiki w Muzeum Bassano del Grappa we Włoszech, Muzeum Ceramiki KERAMION w Frechen, ARIANA Museum w Genewie, Benaki Museum w Atenach, Art Museum w Saragossie, Keramickie Muzeum w Pradze, Prefectual Modern Art Museum w Japonii, Taipei County Yingo Ceramics Museum w Tajwanie, Icheon World Ceramic Center-Icheon w Korei Południowej, Muzeum Sztuki w Seulu,Hanhyanglim Galery w Korei Południowej, G.A.I.E Art Colection w Churchill, Vic w Australii, Appelation Craft Center, w Devise-Tenn. w USA, Wales Art Center w Aberythwyth oraz w wielu prywatnych kolekcjach. Od 1965 roku Anna Malicka-Zamorska jest członkiem ZPAP, a od 1973 roku Międzynarodowej Akademii Ceramiki (AIC) z siedzibą w Genewie. Artystka brała udział w wielu sympozjach ceramiki w Polsce i na świecie. Była wielokrotnie nagradzana w międzynarodowych konkursach ceramiki. Od 1997 do 2007 roku obejmowała stanowisko prezydenta i animatora ICS „Porcelana Inaczej”.

Anna Malicka-Zamorska jest jedną z najbardziej znanych osobowości twórczych polskiego środowiska ceramików i rzeźbiarzy. Jej twórczość od ponad 50 lat intryguje i zachwyca. Od wielu lat współpracuje z ArtGalle.

ArtGalle Galeria Sztuki Współczesnej

ul. Śląska 53,
70-430 Szczecin,
tel. +48 501 090 968

Godziny otwarcia:

Wtorek – piątek: 12-18
Sobota: 10-14
Niedziela i poniedziałek – nieczynne