Mistrz i Morze 2018

Drodzy Państwo. Przygotowując katalog tegorocznej, szóstej już edycji wystawy „Mistrz i morze” nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że mimo upływającego czasu i zmian zachodzących w nas i wokół nas, morze pozostaje niezmienne w swej istocie. Emanuje siłą, uwodzi pięknem, onieśmiela tajemnicą, przyciąga obietnicą niezwykłych przygód i odkryć, pozwala zachłysnąć się wolnością, ale też wzbudza grozę i bywa bezwzględne… można by rzec – jest niewyczerpanym tematem dla artysty.

W tym roku z nieokiełznanym morskim żywiołem zmierzyło się piętnastu wybitnych twórców, których prace mam zaszczyt zaprezentować Państwu w niezwykłej scenerii Galerii Kapitańskiej w Szczecinie. Dzięki ogromnej uprzejmości i zamiłowaniu do sztuki właścicielki Ireny Dawid-Osiny galeria otworzyła swe podwoje dla wszystkich miłośników malarstwa współczesnego i rzeźby.

Dokąd tym razem zabiorą nas – odbiorców, Mistrzowie – przewodnicy wystawy i jej uczestnicy zarazem? O czym zechcą nam opowiedzieć? Czy podzielą się z nami towarzyszącymi im podczas twórczych zmagań odczuciami i przemyśleniami…? By swoisty dialog między odbiorcą i twórcą  stał się możliwy, poprosiłam autorów prezentowanych dzieł o krótki opis swoich prac. Niech stanie się on kompasem dla zwiedzających w ich podróży po świecie wyobraźni artysty. Wszak sztuka nabiera głębszego znaczenia i szerszego wymiaru, gdy między jedną i drugą stroną nawiązuje się dyskurs, dzięki któremu zainteresowane osoby mogą się bliżej poznać i czerpać przyjemność z wzajemnej relacji.

ArtGalle Galeria Sztuki Współczesnej

ul. Śląska 53,
70-430 Szczecin,
tel. +48 501 090 968

Godziny otwarcia:

Wtorek – piątek: 12-18
Sobota: 10-14
Niedziela i poniedziałek – nieczynne