Mistrz i Morze 2020

Dwudziestolecie działalności Galerii ArtGalle przypadło na mało fortunny rok 2020. Lockdown, spowodowany pandemią koronawirusa, skutecznie pokrzyżował realizację większości zaplanowanych przeze mnie wydarzeń związanych z dwudziestoleciem ArtGalle.

Jednak stęskniona gości, ciekawa nowych dzieł Mistrzów i zobowiązana pewną tradycją postanowiłam otworzyć ósmą edycję corocznej wystawy Mistrz i Morze. Wyjątkowy rok spowodował, że wakacyjna ekspozycja niespodziewanie wkroczyła w jesienny czas uspokajając nieco kolor morskich obrazów. Tegoroczna wystawa, choć mniej słoneczna, wciąż prezentuje optymistyczne i kojące prace inspirowane nadmorskim krajobrazem.

Zaproszeni przeze mnie Mistrzowie malarstwa, grafiki oraz rzeźby ponownie udowodnili jak niezwykle różnorodnie i niebanalnie potrafią odnieść się do wałkowanego od setek lat tematu – za co jestem im niezmiernie wdzięczna.

Po siedmiu edycjach wystawy Mistrz i Morze organizowanych w zaprzyjaźnionej Galerii Kapitańskiej prowadzonej przez Irenę Dawid-Osinę, w 2020 roku Mistrzów zaprosiłam do siebie – do Galerii ArtGalle na ul. Śląskiej 53 w Szczecinie aby wspólnie z Państwem uczcić jubileusz działalności. Wierzę, że przed nami jeszcze wiele lat rozmów o sztuce, liczne wernisaże oraz kolejne edycje wystaw z Mistrzami.

Patronat nad wystawą objął Prezydent Miasta Szczecin, Piotr Krzystek.

Wystawa współfinansowana jest ze środków Gminy Miasta Szczecin w ramach Mecenatu kulturalnego.

Zapraszam do oglądnięcia FILMOWEJ RELACJI z otwarcia

ArtGalle Galeria Sztuki Współczesnej

ul. Śląska 53,
70-430 Szczecin,
tel. +48 501 090 968

Godziny otwarcia:

Wtorek – piątek: 12-18
Sobota: 10-14
Niedziela i poniedziałek – nieczynne