Tomasz Sętowski

Tomasz “Senti” Sętowski – absolwent częstochowskiej WSP, jednak jak sam twierdzi, – studia dały mu jedynie teoretyczne przygotowanie i jest malarskim samoukiem. Od końca lat 80. pokazywał swe prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych za granicą (Niemcy, Francja), a następnie Polsce. Jego prace zostały włączone do wystawy objazdowej „Surrealiści polscy” krążącej po Polsce w latach 1995-97. W 1998 zaczął być reprezentowany przez nowojorską galerię Stricoff Fine Art Ltd. Artysta z zasady nie uczestniczy w konkursach plastycznych.


Tomasz Sętowski jest uznawany przez wielu krytyków sztuki za jednego z najbardziej interesujących polskich przedstawicieli sztuki współczesnej, z powodzeniem łączących walory artystyczne z zapotrzebowaniem odbiorców. Jest zaliczany do twórców nurtu zwanego “realizmem magicznym”.


Jego prace są odzwierciedleniem niezwykle bogatej wyobraźni. Cechą charakterystyczną jego twórczości jest dbałość o detal, dekoracyjność i kaligraficzna precyzja. Jednym z najczęstszych tematów jego obrazów są postaci w fantastycznych, kolorowych strojach i nakryciach głowy – często w formie gotyckich budynków i wież.


W latach 2006-2008 Tomasz Sętowski tworzy w Emiratach Arabskich – w krainie złotem płynącej, gdzie jest pierwszym artystą, który prezentuje swe prace w najlepszym hotelu Świata – Burij Al Arab, Abu Dhabi Cultural Fundation i Emirat Towers. Dubaj przywitał mistrza z wielką aprobatą i uznaniem, również Rolls Royce nie pozostał obojętny na wdzięki prac Sętowskiego – kapituła tej marki nadała mu tytuł ambasadora jednego z modeli.


Wiele razy reprodukcje prac zdobiły okładki innych książek, gazet i podobnych wydawnictw.

Kasyno złudzeń

Cesarzowa

Królowa nocy

ArtGalle Galeria Sztuki Współczesnej

ul. Śląska 53,
70-430 Szczecin,
tel. +48 501 090 968

Godziny otwarcia:

Wtorek – piątek: 12-18
Sobota: 10-14
Niedziela i poniedziałek – nieczynne